קשישים סיעודיים- טיפול סיעודי, סיעודי מורכב

יש לך שאלות / תהיות? השאר פרטים ונשוב אליך בהקדם עם תשובות!

טיפול סיעודי, סיעודי מורכב
קשישים סיעודיים הם מי שהגיעו לגיל פרישה ומתקשים בביצוע חלק מפעולות היומיום הבסיסיות או בכולן: קימה ושכיבה, הלבשה, רחצה, אכילה, שליטה על הסוגרים וניידות. מעבר לעזרה בפעולות היומיום, זקוק הקשיש הסיעודי גם לעזרה בניהול משק הבית, ליווי לביקורי רופא, קניית תרופות, ועזרה בניידות.

טיפול סיעודי – טיפול בבית

טיפול סיעודי לקשישים ניתן על ידי מטפלים ישראלים או על ידי עובד זר שעבר הכשרה בסיעוד. חשוב לזכור כי על מנת להעסיק מטפל זר, יש לקבל היתר מהמוסד לביטוח לאומי, ולבדוק האם למטפל הזר יש אישור שהייה ואישור עבודה בישראל, האם הוא מבין את שפתו של הקשיש, האם יש לו ניסיון בעבודת סיעוד, ולא פחות חשוב, האם יש לו המלצות ממעסיקים קודמים.

טיפול סיעודי מורכב  – טיפול במחלקה סיעודית

מסגרות רבות של דיור מוגן כוללות גם מחלקה סיעודית שבה מקבל הקשיש הסיעודי מענה לכל צרכיו. מחלקות סיעודיות או בתי אבות סיעודייםחייבים ברישיון של משרד הבריאות, המפקח על חולים סיעודיים ולעתים משתתף בעלות אשפוזם באופן חלקי או מלא. זכאותו של המועמד לאשפוז לקבלת מימון חלקי או מלא של משרד הבריאות נקבעת על ידי שני גורמים:
  1. ועדה רפואית-הקובעת את מצבו הרפואי והתפקודי של הקשיש בביצוע פעולות יומיומית.
  2. ועד תזכאות כלכלית הבודקת את יכולותיו הפיננסיות של המועמד לאשפוז סיעודיו של בני משפחתו לעמוד בתשלומים לאשפוז מדי חודש בחודשו.

סיעודי מורכבקשישים סיעודיים וגמלת סיעוד

על פי חוק ביטוח סיעוד של המוסד לביטוח לאומי, זכאים קשישים סיעודיים לגמלת סיעוד ולקבלת שירותים שיסייעו להם ולבני משפחתם בביצוע פעולות יומיומיות, בניהול משק הבית, בטיפול ובהשגחה. במקרים בהם ההגבלה בתפקוד הקשיש היאזמנית, תינתן גמלת סיעוד לתקופה קצובה מראש.

מהו מבחן ADL?

מבחן ADL בודק את מידת תלותו של הקשיש בעזרה של אדם נוסף, ואת מידתההשגחה לה הוא זקוק. המבחן נעשה על ידי מעריך מטעם המוסד לביטוח לאומי בביתו של הקשיש.

כיצד מגישים בקשה לגמלת סיעוד?

ניתן להגיש בקשה לגמלת סיעוד בסניף המוסד לביטוח לאומי במקום המגורים. הגשת הבקשה יכולה להיעשות על ידי אדם המייצג את הקשיש, כגון בן משפחה, אפוטרופוס או עובד סוציאלי.


לקבלת ייעוץ בנושא טיפול בקשישים סיעודיים התקשרו לאי.ג'.אי: 1-800-38-80-80

השירות ניתן ללא תשלום!

 

דילוג לתוכן